Kényelmes és tágas, takaró típusú hálózsák, Army stílusban, amely tavasszal, nyáron és ősszel szabadtéri tevékenységekre, vagy nyaralóban való tartózkodásra is alkalmas.
A klasszikus Gizmo -5 °C takaró hálózsák nyugodt alvást biztosít kényelemben és elegendő hellyel. Tavasszal egészen őszig bátran vidd magaddal a természetbe, vízitúrára, vagy egy hosszabb kempingezésre, esetleg a nyaralóba. Rajtad múlik, hogy hálózsákként vagy takaróként használod. A felhasznált minőségi anyagok mindkét esetben megvédenek a hidegtől és magas komfortot garantálnak.
Előnyök:
A KOMFORT HŐMÉRSÉKLET az az érték, amely ideális a hálózsák kiválasztásához. A jelenleg érvényes szabvány szerint ezen a hőmérsékleten normál körülmények között egy átlagos nő (25 éves, 60 kg, 160 cm) ellazult testhelyzetben kényelmesen alszik a hálózsákban, és nem érez hideget.
Limit: 0°CA LIMIT HŐMÉRSÉKLET az az érték, amely a jelenlegi szabvány szerint figyelmeztet az alsó hőmérsékleti határra, amelynél normál körülmények között egy átlagos férfi (25 éves, 70 kg, 173 cm) összegömbölyödött testhelyzetben még nem érez hideget.
Extreme: -5°CEXTRÉM HŐMÉRSÉKLET a jelenlegi szabvány szerint egy figyelmeztető érték. Itt már nem lehet komfortos alvásról beszélni, e hőmérséklet alapján semmiképp ne válassz hálózsákot. E hőmérséklet túllépése esetén a legjobb esetben is egy átlagos nő (25 éves, 60 kg, 160 cm) megfázhat, rosszabb esetben súlyos egészségkárosodás következhet be.
| Töltet | 4-csatornás üreges szál |
|---|---|
| Konstrukció | kétrétegű |
| Belső anyag | Polycotton (65% Poliészter 35% pamut) |
| Külső anyag | 70D 190T Nylon Taft |
| Tartozékok | kompressziós zsák |
| Súly | 2000 g |
| Ajánlott maximális testhossz | 195 cm |
| Csomagolt méret | 40 x 25 cm |
| Méretek | 90 x 220 cm |
KÜLSŐ ANYAG: 70D 190T Nylon taft
70D 190T Nylon taft
Nagyon puha, könnyű és légáteresztő 100% nylon szálak, amelyek szintén elegendő szilárdságot és rugalmasságot érnek el. Ezért nagyon hatékonyan ellenállnak a szakadás vagy más mechanikai sérüléseknek. Anyaga víztaszító.
TÖLTET: 4 csatornás üreges szál
4 csatornás üreges szál
Ezek üreges, spirálisan csavart, szintetikus, poliészter, négy csatornás szálak. A rugalmas fonás, a gondos gyártás és a helyes fröccsöntés révén az anyag hibátlan LOFT hatást ér el, azaz képes beszívni a levegőt és így szigetelni. A hosszabb élettartam és a maximális hatás elérése érdekében a szálakat szilikonréteggel vonják be, amely rögzíti egymáshoz viszonyított helyzetüket és csökkenti a súrlódást. További előnyök közé tartozik, hogy nem szívják fel a nedvességet, gyorsan száradnak, allergiások számára alkalmasak és nagyon könnyen karbantarthatók.
BELSŐ ANYAG: Polycotton
Polycotton
Ahogy a neve is sugallja, a polipamut poliészterből és pamutból készül. Egyesíti mindkét összetevő természetes tulajdonságait. A poliészternek köszönhetően könnyen karbantartható és alakstabil, a pamut puhaságot és nagy nedvszívó képességet is kölcsönöz neki. Egyszerűen fogalmazva, ez az anyag kellemes tapintású, gyorsan szárad és nem gyűrődik.