Magasan meleg és kényelmes, rövidített hálózsák, amely alkalmas nehéz körülmények közötti expedíciókra.
A rövidített Enjoy short hálózsák alkalmas nehéz éghajlati viszonyok közötti igényesebb expedíciókra. Gyártásához csúcsminőségű anyagokat használtunk, amelyek magas ellenállást, kényelmet és kiváló hőkomfortot biztosítanak még kedvezőtlen körülmények és alacsony hőmérsékletek esetén is.
Tulajdonságok:
A KOMFORT HŐMÉRSÉKLET az az érték, amely ideális a hálózsák kiválasztásához. A jelenleg érvényes szabvány szerint ezen a hőmérsékleten normál körülmények között egy átlagos nő (25 éves, 60 kg, 160 cm) ellazult testhelyzetben kényelmesen alszik a hálózsákban, és nem érez hideget.
Limit: -7°CA LIMIT HŐMÉRSÉKLET az az érték, amely a jelenlegi szabvány szerint figyelmeztet az alsó hőmérsékleti határra, amelynél normál körülmények között egy átlagos férfi (25 éves, 70 kg, 173 cm) összegömbölyödött testhelyzetben még nem érez hideget.
Extreme: -25°CEXTRÉM HŐMÉRSÉKLET a jelenlegi szabvány szerint egy figyelmeztető érték. Itt már nem lehet komfortos alvásról beszélni, e hőmérséklet alapján semmiképp ne válassz hálózsákot. E hőmérséklet túllépése esetén a legjobb esetben is egy átlagos nő (25 éves, 60 kg, 160 cm) megfázhat, rosszabb esetben súlyos egészségkárosodás következhet be.
| Töltet | 7-csatornás üreges szál |
|---|---|
| Konstrukció | kétrétegű |
| Belső anyag | Soft Nylon |
| Külső anyag | 40D 290T RipStop Nylon |
| Tartozékok | kompressziós zsák, csúszásgátló pántok, lábzsák |
| Súly | 2100 g |
| Ajánlott maximális testmagasság | 175 cm |
| Csomagolt méret | 41 x 27 cm |
| Méretek | 85 x 200 cm |
BELSŐ ANYAG: Soft Nylon
Soft Nylon
Kellemesen puha, könnyű és légáteresztő szintetikus szálak, amelyek szintén kellő szilárdsággal és rugalmassággal rendelkeznek. Az anyag alacsony hőmérsékletre alkalmas, mivel jó hőszigetelő tulajdonságokkal rendelkezik.
TÖLTET: 7 csatornás üreges szál
7 csatornás üreges szál
Ezek üreges, spirálisan csavart, szintetikus, poliészter szálak hét csatornával. A rugalmas fonás, a gondos gyártás és a helyes fröccsöntés révén az anyag hibátlan LOFT hatást ér el, azaz képes beszívni a levegőt és így szigetelni. A hosszabb élettartam és a maximális hatás elérése érdekében a szálakat szilikonréteggel vonják be, amely rögzíti egymáshoz viszonyított helyzetüket és csökkenti a súrlódást. További előnyök közé tartozik, hogy nem szívják fel a nedvességet, gyorsan száradnak, allergiások számára alkalmasak és nagyon könnyen karbantarthatók.
KÜLSŐ ANYAG: 40D 290T Nylon Ripstop