Könnyű és kompakt hálózsák minden szabadtéri tevékenységhez tavasztól őszig.
Enemy -12°C hálózsák új dizájnban. Nem hagy cserben még nehezebb körülmények között és hidegebb éjszakákon sem. Előnye a kis tömeg és a kis szállítási térfogat. Ezt kiváló minőségű anyagok felhasználásával értük el, amelyek tökéletes szigetelést is biztosítanak. Ez a modell ezért alkalmas minden olyan szabadtéri tevékenységre, amely maximális súlycsökkentést és kiváló hőkomfortot igényel, még az első fagyok idején is.
Jellemzők:
A KOMFORT HŐMÉRSÉKLET az az érték, amely ideális a hálózsák kiválasztásához. A jelenleg érvényes szabvány szerint ezen a hőmérsékleten normál körülmények között egy átlagos nő (25 éves, 60 kg, 160 cm) ellazult testhelyzetben kényelmesen alszik a hálózsákban, és nem érez hideget.
Limit: 2°CA LIMIT HŐMÉRSÉKLET az az érték, amely a jelenlegi szabvány szerint figyelmeztet az alsó hőmérsékleti határra, amelynél normál körülmények között egy átlagos férfi (25 éves, 70 kg, 173 cm) összegömbölyödött testhelyzetben még nem érez hideget.
Extreme: -12°CEXTRÉM HŐMÉRSÉKLET a jelenlegi szabvány szerint egy figyelmeztető érték. Itt már nem lehet komfortos alvásról beszélni, e hőmérséklet alapján semmiképp ne válassz hálózsákot. E hőmérséklet túllépése esetén a legjobb esetben is egy átlagos nő (25 éves, 60 kg, 160 cm) megfázhat, rosszabb esetben súlyos egészségkárosodás következhet be.
| Töltet | 7 csatornás üreges szál |
|---|---|
| Felépítés | kétrétegű |
| Belső anyag | Puha nylon |
| Külső anyag | 40D 290T RipStop Nylon |
| Tartozékok | kompressziós huzat, csúszásgátló pántok |
| Súly | 1300 g |
| Ajánlott maximális személymagasság | 185 cm |
| Csomagolt méret | 35 x 20 cm |
| Dimenzió | 85 x 210 cm |
KÜLSŐ ANYAG: 40D 290T Nylon Ripstop
BELSŐ ANYAG: Soft Nylon
Soft Nylon
Kellemesen puha, könnyű és légáteresztő szintetikus szálak, amelyek szintén kellő szilárdsággal és rugalmassággal rendelkeznek. Az anyag alacsony hőmérsékletre alkalmas, mivel jó hőszigetelő tulajdonságokkal rendelkezik.
TÖLTET: 7 csatornás üreges szál
7 csatornás üreges szál
Ezek üreges, spirálisan csavart, szintetikus, poliészter szálak hét csatornával. A rugalmas fonás, a gondos gyártás és a helyes fröccsöntés révén az anyag hibátlan LOFT hatást ér el, azaz képes beszívni a levegőt és így szigetelni. A hosszabb élettartam és a maximális hatás elérése érdekében a szálakat szilikonréteggel vonják be, amely rögzíti egymáshoz viszonyított helyzetüket és csökkenti a súrlódást. További előnyök közé tartozik, hogy nem szívják fel a nedvességet, gyorsan száradnak, allergiások számára alkalmasak és nagyon könnyen karbantarthatók.