Strapabíró és meleg hálózsák, amely igényes körülményekhez is alkalmas.
Az új kialakítású Emotion hálózsák kényelmet biztosít, és nem okoz csalódást még egy téli expedíció során sem, extrém éghajlati viszonyok között. Könnyen megbirkóznak a fagyos éjszakákkal és a kültéri kényelmetlenséggel a felhasznált kiváló minőségű anyagoknak köszönhetően, amelyek rendkívül tartósak és tökéletes hőszigetelő tulajdonságokkal rendelkeznek.
Jellemzők:
A KOMFORT HŐMÉRSÉKLET az az érték, amely ideális a hálózsák kiválasztásához. A jelenleg érvényes szabvány szerint ezen a hőmérsékleten normál körülmények között egy átlagos nő (25 éves, 60 kg, 160 cm) ellazult testhelyzetben kényelmesen alszik a hálózsákban, és nem érez hideget.
Limit: -3°CA LIMIT HŐMÉRSÉKLET az az érték, amely a jelenlegi szabvány szerint figyelmeztet az alsó hőmérsékleti határra, amelynél normál körülmények között egy átlagos férfi (25 éves, 70 kg, 173 cm) összegömbölyödött testhelyzetben még nem érez hideget.
Extreme: -20°CEXTRÉM HŐMÉRSÉKLET a jelenlegi szabvány szerint egy figyelmeztető érték. Itt már nem lehet komfortos alvásról beszélni, e hőmérséklet alapján semmiképp ne válassz hálózsákot. E hőmérséklet túllépése esetén a legjobb esetben is egy átlagos nő (25 éves, 60 kg, 160 cm) megfázhat, rosszabb esetben súlyos egészségkárosodás következhet be.
| Töltet | 7 csatornás üreges szál |
|---|---|
| Felépítés | kétrétegű |
| Belső anyag | Puha nylon |
| Külső anyag | 40D 240T RipStop Nylon |
| Tartozékok | kompressziós huzat, csúszásgátló pántok, lábtáska |
| Súly | 2100 g |
| Ajánlott maximális személymagasság | 185 cm |
| Csomagolt méret | 38 x 24 cm |
| Dimenzió | 85 x 210 cm |
KÜLSŐ ANYAG: 40D 290T Nylon Ripstop
BELSŐ ANYAG: Soft Nylon
Soft Nylon
Kellemesen puha, könnyű és légáteresztő szintetikus szálak, amelyek szintén kellő szilárdsággal és rugalmassággal rendelkeznek. Az anyag alacsony hőmérsékletre alkalmas, mivel jó hőszigetelő tulajdonságokkal rendelkezik.
TÖLTET: 7 csatornás üreges szál
7 csatornás üreges szál
Ezek üreges, spirálisan csavart, szintetikus, poliészter szálak hét csatornával. A rugalmas fonás, a gondos gyártás és a helyes fröccsöntés révén az anyag hibátlan LOFT hatást ér el, azaz képes beszívni a levegőt és így szigetelni. A hosszabb élettartam és a maximális hatás elérése érdekében a szálakat szilikonréteggel vonják be, amely rögzíti egymáshoz viszonyított helyzetüket és csökkenti a súrlódást. További előnyök közé tartozik, hogy nem szívják fel a nedvességet, gyorsan száradnak, allergiások számára alkalmasak és nagyon könnyen karbantarthatók.