Könnyű és meleg hálózsák minőségi kacsapehely töltettel, amely extrém körülmények között is megállja a helyét.
A Dexter -15 pehely hálózsák új, minimalista dizájnnal segít neked extrém éghajlati viszonyok között is igazán kényelmesen boldogulni. Rendkívül könnyű, nagyon meleg, és nem foglal sok helyet a hátizsákban, így különösen alkalmas igényes magashegyi expedíciók felszerelésének.
Tulajdonságok:
A KOMFORT HŐMÉRSÉKLET az az érték, amely ideális a hálózsák kiválasztásához. A jelenleg érvényes szabvány szerint ezen a hőmérsékleten normál körülmények között egy átlagos nő (25 éves, 60 kg, 160 cm) ellazult testhelyzetben kényelmesen alszik a hálózsákban, és nem érez hideget.
Limit: -3°CA LIMIT HŐMÉRSÉKLET az az érték, amely a jelenlegi szabvány szerint figyelmeztet az alsó hőmérsékleti határra, amelynél normál körülmények között egy átlagos férfi (25 éves, 70 kg, 173 cm) összegömbölyödött testhelyzetben még nem érez hideget.
Extreme: -15°CEXTRÉM HŐMÉRSÉKLET a jelenlegi szabvány szerint egy figyelmeztető érték. Itt már nem lehet komfortos alvásról beszélni, e hőmérséklet alapján semmiképp ne válassz hálózsákot. E hőmérséklet túllépése esetén a legjobb esetben is egy átlagos nő (25 éves, 60 kg, 160 cm) megfázhat, rosszabb esetben súlyos egészségkárosodás következhet be.
| Töltet | kacsatoll 480g, 90/10 - 700cuin |
|---|---|
| Konstrukció | kamrás |
| Belső anyag | 30D 350T Nylon |
| Külső anyag | 30D 350T Nylon |
| Tartozékok | kompressziós zsák, tároló hurok, csúszásgátló pántok, tároló zsák |
| Súly | 1120g |
| Ajánlott maximális testmagasság | 195 cm |
| Csomagolt méret | 30 x 18 cm |
| Méretek | 85 x 220 cm |
BELSŐ ANYAG: 30D 350T nylon
Nagyon puha, könnyű és légáteresztő 100% nylon szálak, amelyek szintén elegendő szilárdságot és rugalmasságot érnek el. Ezért nagyon hatékonyan ellenállnak a szakadás vagy más mechanikai sérüléseknek. Az anyag víztaszító és alacsony hőmérsékletre is alkalmas, mivel jó hőszigetelő tulajdonságokkal rendelkezik.
TÖLTET: Kacsa pehely 480 g - 90/10, 700 cuin
Kacsatoll 480 g (pehely/kis toll - 90/10, töltőerő - 700 cuin)
A kacsatoll jelenleg a legjobb minőségű természetes töltőanyagok közé tartozik. Erősségei a szabványon felüli hőszigetelő tulajdonságok, a nagyon kis súly és a töltelék jó összenyomhatósága, ami kis térfogatot biztosít. Mindezt a hosszú élettartam megőrzése mellett. Ezen előnyök miatt megfelel azoknak a magas követelményeknek, amelyeket különösen a téli expedíciós hálózsákokkal szemben támasztanak.
A tollhálózsákokban a pehely apró tollakkal keveredik. A pehely szigetelő funkciót lát el, a kis tollak pedig garantálják az úgynevezett LOFT hatást. Tollak esetében a cuin egység is meg van adva, amely meghatározza a toll maximális képességét a térfogat kitöltésére. Minél magasabb ez az érték, annál jobb a töltési teljesítmény.
KÜLSŐ ANYAG: 30D 350T nylon
Nagyon puha, könnyű és légáteresztő 100% nylon szálak, amelyek szintén elegendő szilárdságot és rugalmasságot érnek el. Ezért nagyon hatékonyan ellenállnak a szakadás vagy más mechanikai sérüléseknek. Anyaga víztaszító.