Sült rizs zöldségekkel és Teriyaki szósszal a japán konyha kedvelőinek.
100 g fagyasztva szárított élelmiszerhez friss alapanyagokat használtak fel:
77 g omlett (tojás, kukoricaliszt, só, koncentrált citromlé, bors), hagyma, édes kukorica, 34 g rizs, paprika (piros, sárga, zöld), zöldbab, repceolaj, kukoricakeményítő, 7 g teriyaki paszta (szójaszósz (só, szójabab, búzaliszt, cukor, karamell színezék), cukor, borecet, gyömbér, só, fokhagyma), só, fokhagyma, fehér bors. Az allergének félkövérrel vannak jelölve.
Elkészítés:
1. Szakítsd fel a tasak szélét.
2. Vedd ki a nedvszívó tasakot.
3. Öntsd le 90-100 °C-os forró vízzel (kis csomag 230 ml, F jelzés / nagy csomag 380 ml, C jelzés) és keverd össze.
4. Zárd le a tasakot, és hagyd az ételt rehidratálódni.
5. 8 perc elteltével keverd meg, esetleg ízesítsd, és kész is!
Az étel közvetlenül a tasakból is fogyasztható, vagy szükség szerint tányérra tálalható.
Mesterséges tartósítószer nélkül:
A mesterséges adalékanyagok helyett a természetes összetevők előnyben részesítése miatt a Summit to Eat ételek kiváló, természetes aromával rendelkeznek.
Mik az előnyei a fagyasztva szárított élelmiszereknek?
Megjelenés – a fagyasztva szárított élelmiszerek megőrzik eredeti formájukat és szerkezetüket, ellentétben a levegőn szárított élelmiszerekkel, amelyek a magas feldolgozási hőmérséklet miatt összezsugorodnak és összemennek. Csak adj hozzá vizet, és néhány perc alatt az élelmiszereket eredeti formájukba hozod.
Íz – ugyanolyan jól ízlenek, mint a frissek. A fagyasztva szárítás eltávolítja a vizet, nem az ízt. Így a fagyasztva szárított élelmiszerek gyakorlatilag minden ízüket, vitaminjukat és tápanyagtartalmukat megőrzik.
Súly – könnyebbek, mint a frissek. A fagyasztva szárítás során az élelmiszerek 98%-a vizet veszít. Ez jelentősen csökkenti a súlyt, ami megkönnyíti a kezelést és csökkenti a szállítási költségeket. Például 10 kg eper fagyasztva szárítás után csak 1 kg-ot nyom – eredeti súlyának egytizedét! Azonban gyorsan rehidratálhatók eredeti súlyukra.
Hosszú eltarthatóság – a fagyasztva szárított élelmiszerek évekig tárolhatók szobahőmérsékleten, bármilyen károsodás vagy romlás nélkül. Az eltarthatósági idő a gyártási dátumtól számított 7 év.
Alacsony tárolási költségek – mivel szobahőmérsékleten tárolhatók, nem igényelnek drága hideg vagy hűtött tárolóhelyiségeket, így a tárolás sokkal olcsóbb.
| Méret | 121 g |
|---|---|
| Tápérték/energia | 654 kcal/2738 kJ |
| Fehérje | 15,5 g |
| Szénhidrát | 61 g |
| ebből cukrok | 10,7 g |
| Zsír | 37,6 g |
| Rost | 5,5 g |
| Só | 3,23 g |
| Zsír - telített zsírsavak | 4,7 g |
Otevírací doba
| Pondělí: | 09:00-18:00 |
| Úterý: | 09:00-18:00 |
| Středa: | 09:00-18:00 |
| Čtvrtek: | 09:00-18:00 |
| Pátek: | 09:00-18:00 |
| Sobota: | 09:00-12:00 |
| Neděle a svátky: | Zavřeno |
Otevírací doba
| Pondělí: | 09:00-19:00 |
| Úterý: | 09:00-19:00 |
| Středa: | 09:00-19:00 |
| Čtvrtek: | 09:00-19:00 |
| Pátek: | 09:00-19:00 |
| Sobota: | 09:00-12:00 |
| Neděle a svátky: | Zavřeno |
Otevírací doba:
| Pondělí: | 09:00-18:00 |
| Úterý: | 09:00-18:00 |
| Středa: | 09:00-18:00 |
| Čtvrtek: | 09:00-18:00 |
| Pátek: | 09:00-18:00 |
| Sobota: | 09:00-12:00 |
| Neděle a svátky: | Zavřeno |
Otevírací doba
| Pondělí: | 09:00-18:00 |
| Úterý: | 09:00-18:00 |
| Středa: | 09:00-18:00 |
| Čtvrtek: | 09:00-18:00 |
| Pátek: | 09:00-18:00 |
| Sobota: | 09:00-12:00 |
| Neděle a svátky: | Zavřeno |
| Pondělí: | 09:00-18:00 |
| Úterý: | 09:00-18:00 |
| Středa: | 09:00-18:00 |
| Čtvrtek: | 09:00-18:00 |
| Pátek: | 09:00-18:00 |
| Sobota: | 09:00-12:00 |
| Neděle a svátky: | Zavřeno |
Otevírací doba
| Pondělí: | 09:00-20:00 |
| Úterý: | 09:00-20:00 |
| Středa: | 09:00-20:00 |
| Čtvrtek: | 09:00-20:00 |
| Pátek: | 09:00-20:00 |
| Sobota: | 09:00-20:00 |
| Neděle a svátky: | 09:00-20:00 |
Otevírací doba prodejny:
| Pondělí: | 09:00-19:00 |
| Úterý: | 09:00-19:00 |
| Středa: | 09:00-19:00 |
| Čtvrtek: | 09:00-19:00 |
| Pátek: | 09:00-19:00 |
| Sobota: | 09:00-19:00 |
| Neděle: | 09:00-19:00 |
Otevírací doba
| Pondělí: | 09:00-18:00 |
| Úterý: | 09:00-18:00 |
| Středa: | 09:00-18:00 |
| Čtvrtek: | 09:00-18:00 |
| Pátek: | 09:00-18:00 |
| Sobota: | 09:00-12:00 |
| Neděle a svátky: | Zavřeno |
Otevírací doba
| Pondělí: | 09:00-18:00 |
| Úterý: | 09:00-18:00 |
| Středa: | 09:00-18:00 |
| Čtvrtek: | 09:00-18:00 |
| Pátek: | 09:00-18:00 |
| Sobota: | 09:00-12:00 |
| Neděle a svátky: | Zavřeno |
Otevírací doba
| Pondělí: | 10:00-19:00 |
| Úterý: | 10:00-19:00 |
| Středa: | 10:00-19:00 |
| Čtvrtek: | 10:00-19:00 |
| Pátek: | 10:00-19:00 |
| Sobota: | 09:00-13:00 |
| Neděle a svátky: | Zavřeno |
Otevírací doba
| Pondělí: | 10:00-19:00 |
| Úterý: | 10:00-19:00 |
| Středa: | 10:00-19:00 |
| Čtvrtek: | 10:00-19:00 |
| Pátek: | 10:00-19:00 |
| Sobota: | 09:00-13:00 |
| Neděle a svátky: | Zavřeno |
Otevírací doba
| Pondělí: | 10:00-19:00 |
| Úterý: | 10:00-19:00 |
| Středa: | 10:00-19:00 |
| Čtvrtek: | 10:00-19:00 |
| Pátek: | 10:00-19:00 |
| Sobota: | 09:00-13:00 |
| Neděle a svátky: | Zavřeno |
Otevírací doba
| Pondělí: | 10:00-19:00 |
| Úterý: | 10:00-19:00 |
| Středa: | 10:00-19:00 |
| Čtvrtek: | 10:00-19:00 |
| Pátek: | 10:00-19:00 |
| Sobota: | 09:00-12:00 |
| Neděle a svátky: | Zavřeno |
Otevírací doba:
| Pondělí: | 09:00-18:00 |
| Úterý: | 09:00-18:00 |
| Středa: | 09:00-18:00 |
| Čtvrtek: | 09:00-18:00 |
| Pátek: | 09:00-18:00 |
| Sobota: | 09:00-12:00 |
| Neděle a svátky: | Zavřeno |
Otevírací doba
| Pondělí: | 09:00-18:00 |
| Úterý: | 09:00-18:00 |
| Středa: | 09:00-18:00 |
| Čtvrtek: | 09:00-18:00 |
| Pátek: | 09:00-18:00 |
| Sobota: | 09:00-12:00 |
| Neděle a svátky: | Zavřeno |
ADVENTNÍ OTEVÍRACÍ DOBA
| SO 6.12 | 9.00 - 14.00 |
| NE 7.12 | 10.00 - 14.00 |
| SO 13.12 | 9.00 - 15.00 |
| NE 14.12 | 10.00 - 15.00 |
| SO 20.12 | 9.00 - 16.00 |
| NE 21.12 | 10.00 - 16.00 |
| ST 24.12 | ZAVŘENO |
| ČT 25.12 | ZAVŘENO |
| PÁ 26.12 | ZAVŘENO |
| SO 27.12 | ZAVŘENO |
| ST 31.12 | ZAVŘENO |
| ČT 1.1 | ZAVŘENO |